Následující text jsem psal pro fakultní časopis Buď FIT pod Fakultou informačních technologií na ČVUT.

Jako každý student vysoké školy poctivě navštěvuji všechny přednášky a těsnopisem zaznamenávám každé slovo, jež modlám vpředu vyjde z úst, ale vězte, že se tato má záliba zapisování všeho, co se kde šustne, projevila již na samotném prapočátku vysokoškolského života (a to tím tentokrát nemyslím tweetovaní). Nebo to můžeme alespoň předpokládat pro potřeby tohoto článku… Zde jsou totiž mé zápisky ze Seznamováku.

Na případné časové nesrovnalosti si můžete stěžovat doporučeným dopisem autorovi s notářsky ověřeným podpisem děkana.

30. 07. 2011 – S pocitem dobře vykonané „práce“ můžu konečně volně vydechnout. Týdny, jež jsem trávil refreshováním Facebook stránky jsou u konce. Mohu jít spát. Už vím, že oproti letité (přesněji dvouleté) tradici se letos Seznamovák pro všechny nové studenty FITu koná!

01. 08. 2011 – Horší sny jsem snad nezažil, vždyť já se včera zapomněl přihlásit!! Teď už bude určitě plno! Naštěstí formulář mé údaje ještě na nějaké volné místo (určitě poslední) vecpe a já se sladkým uspokojením posílám peníze. A v opojení z nejdelších prázdnin v životě úspěšně zapomínám, že mě na začátku září čeká nějaká akce…

29. 08. 2011 – Blok mlčení je prolomen, dostáváme první informační email. Tady by se asi hodil komentář mého kamaráda: „Cože? Potřebujeme šátek a baterku? To tam snad budeme hrát nějaký seznamovací hry, ne?“ Naštěstí, alespoň podle skupiny na Facebooku, to nebude jedna velká Gay party a dostaví se i budoucí IT ženy, takže to určitě bude bžunda.

2. 09. 2011 – pátek
09:15 – Nepodceňujte první dojem! Kdybych měl po ruce nějaký hezký průzkum, mohl bych hned vyhodit procenta lidí, kteří pohlíží na lidi jen podle prvního dojmu. Může mi tedy někdo vysvětlit, proč se cítím jako přejetý tankem plným bojovníků sumo a v ústech mám jako v pokojíčku, kde se roky nevětralo? Proč jsme vlastně včera před odjezdem šli (tolik) pít?

10:34 – Hurá, už jsme ve vlaku. Nikdo neví, jak daleko jedeme, ale všichni máme hrozně sucho v krku. Nebo aspoň já. O zábavu je postaráno, kdo se nesměje vtipům o medvědech, nesměje se už ničemu.

13:11 – Ubytování se zatím nekoná, všichni jsme byli příliš hrr do seznamování a dorazili jsme o mnoho hodin dřív. Ale počkat! To nám vůbec nebrání v hraní her, a tak nastupují různé propletence dovedené téměř až v turbulence, zatím však za asistence abstinence.

14:20 – Naprosto chápu, proč jsme si měli přivést, cituji, „horší oblečení, které můžeš zašpinit nebo i zničit“. Stačilo zapálenější hraní tzv. vybiky bez míčů (neboli „Hu tu tu tu“) a mám z trika tógu.

21:01 – Ajťák v noci v lese, to je jako 100% v Progtestu na první pokus, a oni po nás ještě chtějí nějaké znalosti. O škole. Nebo o matematice! Teď, o prázdninách! Ještě že je nás víc… A že na nás čeká orosená odměna.

03. 09. 2011 – sobota
09:35
– Po snídani se již většina matných vzpomínek kooperativně rozjasnila, ospalé oči si již troufají pohlédnout i do výše pasu, aniž by byly oslněny nemilosrdným sluncem a my děkujeme za fyzicky nenáročný program. Organizátoři se odhodlali odstranit roušku tajemství zakrývající jednotlivé předměty a nenechávají na nich nit suchou. Svatá trojice předmětů nás pomalu začíná strašit ve snech.

18:51 – Jelikož máme po odpoledním koupání pořádnou žízeň, nastupuje hra Dehydratace, jež spočívá v pití vody. Hodně vody. Dokonce tak hodně vody, že jí sluší přízvisko „Za zvracení se nestyďte. (Dokud jsme nezjistili, že večeře bude, tajně jsme hře také přezdívali Hlad je převlečená žízeň). Každopádně se to hodně protáhlo a závěr se nesl ve velmi soutěživém duchu. Aneb přesná ukázka toho, co udělá FIŤák, když ho vyhecujete…

04. 09. 2011 – neděle
09:24
– Nikdo nebyl ušetřen!  Všichni bez rozdílu vyrážejí za hajzlbábou hledat latrínu. Právě v imaginárním prostředí místa, kam chodí i princezny, se odehrává další hra. Má to jen jeden háček. Určitě už jste utíkali s průjmem, ale utíkali jste někdy před ním? A to stále do kopce?

15:11 – Po třech dnech spolu, kdy už jsme téměř přešli od vykání, se musíme také konečně seznámit.  Vytváříme tedy klasický kruh více či méně anonymních alkoholiků a poodhalujeme své životní příběhy.

21:58 – Víte co jsem psal o tom ajťákovi v lese? Oni to dělají znovu! Posílají nás tam! A tentokrát samotné! Z šesti strašlivých oblud se však stávají „pouzí“ představitelé šesti předmětů a obyčejná noční bojovka se mění na možná nejlepší programovou část seznamováku. A víte, co nás čeká teď? Přece poslední večer.

05. 09. 2011 – pondělí

03:42 – Redakčně cenzurováno.

Zpětné ohlédnutí? Akce, na níž bych nechtěl chybět. Akce, kde jsem se hodně smál. Akce, kde jsem se moc nevyspal. A nejen malým bonusem je pak fakt, že mezi stovkou nových tváří na fakultě nacházíte mnoho obličejů povědomých.